O organizaţie non-guvernamentală a unor tineri a decis să îşi promoveze foarte haios şi inedit ţara printr-un scurt filmuleţ postat pe youtube. Intitulat Why not get to know Romania filmuleţul este o animaţie care prezintă câteva date semnificative pentru turiştii străini despre ţara noastră.
De-a lungul a mai putin de 2 minute afli destul de multe despre România: unde este pozitionata pe harta, câţi locuitori are, care este capitala, ce forme de relief se găsesc, câte castele sunt, câteva aspecte despre Delta Dunării, despre siturile UNESCO şi multe altele.
Această scurtă prezentare, făcută în engleză, are darul să încurajeze turiştii străini să aleagă această destinaţie în ciuda proastei reputaţii pe care o avem, din varii motive, în Occident.
;
BRAVO !!!!!!!!!!!!!!!!
Sunt convins ca acest articol a impresionat tot blogul.
Este o tema interesanta pentru a crea un nou
site.